७७ जनाको ज्यान बचाउने पाइलटलाई यति ठूलो आरोपसहित प्रतिवेदन


ओकेजनता डेस्क
१८ आश्विन २०७८, सोमबार

काठमाडौं । बुद्ध एयरले गत सोमबार विराटनगर उडेको विमानमा आएको समस्या जहाजको समस्या नभएको बताएको छ । बुद्ध एयरले आज नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण क्यानलाई बुझाएको प्रतिवेदनमा सो कुरा उल्लेख छ ।

प्रतिवेदनमा क्याप्टेनले अनावश्यक यात्रुलाई त्रसिद गरेको र इण्डिकेटरको संकेतलाई याद नगरी उडान भर्दा समस्या आएको बताएको छ । बुद्ध एयरले क्याप्टेन अनन्त डंगोलको संयोजकत्वमा छनबिन समिति गठन गरेको थियो । बाहिरी सूचनामा बढी भरपर्दा समस्या आएको कम्पनीको भनाइ छ ।

गत सोमबार विहान काठमाडौंबाट विराटनगर उडेको वुद्ध एयरको ‘९ एन– एएनआई’ कलसाइनको एटीआर–७२ जहाज विराटनगरमा विमानसथलमा ल्याण्ड हुन नसकी काडमाडौंमा आएर अवतरण गरेको थियो ।

विराटनगरमा पाइलटले अवतरणका लागि ल्याण्ङि गियर खोल्न खोज्दा नखुलेपछि २ घण्टासम्म आकाशमा घुमेको थियो । त्यसपछि पुनः पाइलट याङ शेर्पाले जहाजलाई काठमाडौं नै ल्याएर सकुशल अवतरण गरेका थिए । सो जहाजमा चालक दलका ४ सदस्यसहित ७७ यात्रु थिए ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्