कोरोना संक्रमण : बिहेमा ५० र दाहसंस्कारमा २० जनाभन्दा बढी जान नपाइने


ओकेजनता डेस्क
२९ चैत्र २०७७, आईतवार

काठमाडौं । कोरोना संक्रमणको दोस्रो लहर फैलिंदै गएपछि भारतको दिल्ली सरकारले कडा प्रतिबन्धात्मक नियमहरु लागू गरेको छ । दिल्ली प्रशासनले सबै प्रकारका सामाजिक, राजनीतिक, मनोरञ्जन र खेलसँग सम्बन्धित सार्वजनिक गतिविधिमा रोक लगाउने निर्णय गरेको छ ।

बिहेमा ५० भन्दा बढी र अन्तिम संस्कारमा २० जनाभन्दा बढीलाई सहभागी हुन रोक लगाइएको छ । सबै कलेज र कोचिङ सेन्टरहरु बन्द गरिएको छ । राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय टुर्नामेन्टमा भाग लिने खेलाडीहरुबाहेक अन्य कसैलाई पनि सार्वजनिक स्वीमिङ पुल प्रयोग गर्न अनुमति नदिने निर्णय पनि दिल्ली सरकारले गरेको प्रेस ट्रष्ट अफ इन्डियाले जनाएको छ ।

रेष्टुरेन्ट, सार्वजनिक बस, मेट्रो रेल र सिनेमा हलहरुमा सिट क्षमताको ५० प्रतिशत मात्र राख्न पाइने नियम लागू गरिएको छ । महाराष्ट्रबाट हवाईजहाज चढेर दिल्ली आउनेहरुलाई पीसीआर परीक्षण रिपोर्ट अनिवार्यसमेत गरिएको छ ।

दिल्लीका मुख्यमन्त्री अरविन्द केजरीवालले तत्काल लकडाउन नहुने बताएका छन् । भारतमा हालसम्म एक करोड ३३ लाखभन्दा बढी व्यक्ति कोरोनाभाइरसबाट संक्रमित भइसकेका छन् ।

बिहेमा ५० भन्दा बढी र अन्तिम संस्कारमा २० जनाभन्दा बढीलाई सहभागी हुन रोक लगाइएको छ । सबै कलेज र कोचिङ सेन्टरहरु बन्द गरिएको छ । राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय टुर्नामेन्टमा भाग लिने खेलाडीहरुबाहेक अन्य कसैलाई पनि सार्वजनिक स्वीमिङ पुल प्रयोग गर्न अनुमति नदिने निर्णय पनि दिल्ली सरकारले गरेको प्रेस ट्रष्ट अफ इन्डियाले जनाएको छ ।

दिल्ली प्रशासनले सबै प्रकारका सामाजिक, राजनीतिक, मनोरञ्जन र खेलसँग सम्बन्धित सार्वजनिक गतिविधिमा रोक लगाउने निर्णय गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्