शुरुको दिन प्रहरीले दिनेश भट्टलाई भेट्दा यो शब्दले क्लिक गरेको थियो…


ओकेजनता डेस्क
७ फाल्गुन २०७७, शुक्रबार

काठमाडौं । बैतडीको दोगडाकेदार गाउँपालिका वडा नम्बर ७ की १७ वर्षीया किशोरी भागरथी भट्ट गत माघ २१ गते साँझसम्म घर फर्किनन् । खोचलेकमा रहेको स्थानीय सनातन धर्म माविमा कक्षा १२ मा अध्ययनरत भागरथी सधैँ अरु विद्यार्थी भन्दा केही ढिलो घर आउथिइन् ।

२१ गते साँझ ढल्केर पनि राती भइसक्यो तर, भागरथी आइनन् । भर्खरै श्रीमान बितेर दुःखमा रहेकी भागरथीकी आमाले वरपर छिमेकमा सूचना गरिन् भागरथी अहिलेसम्म पनि आइन । गाउँको परिवेशमा हुर्के बढेकी छोरी कसैको पोइल गइ की भन्ने पनि हुन्छ । सामान्यतया केही गाउँलेले त्यो सम्झिए ।

दोस्रो दिन भयो । गाउँलेले भागरथीलाई खोज्न थाले । प्रहरीलाई पनि खबर गरियो । विद्यालय जाने विद्यार्थीहरुलाई पनि यताउता बाटोमा हेर्न भनिएको थियो । सनातन धर्म माविमै अध्ययन गर्ने भागरथीका साथीले भागरथीको श,व देखेका थिए ।

प्रहरीलाई खबर भयो, प्रहरी पुग्यो कसले कसरी भागरथीलाई यो अवस्थामा पुर्यायो भन्ने गाउँलेको मनमा लाग्यो । गाउँले त्रसित पनि भए । प्रहरीले भागरथीको श,वलाई पोष्टमार्टमका लागि जिल्ला अस्पताल पठायो ।

यता, प्रहरी पनि अनुसन्धानलाई अगाडि बढाउन सक्रिय बन्यो । प्रहरीले नजिकका मानिसबाट अनुसन्धान अगाडि बढायो । त्यसक्रममा दिनेश भट्ट पनि प्रहरीको नजरमा परे । दिनेशका बुवाले भागरथी हराएको दिन उनलाई सोधेका थिए । दिनेश ‘काँ गइछ के भएछ, भागरथीलाई ? उनले भनेका थिए, ‘मलाई था छैन, मइले केइ पनि गरेको छैन ।

दिनेशका बुवाले यो कुरा सोध्दै गर्दा प्रहरीका एकजना अधिकृत त्यहीँ स्थानमा थिए । उनलाई दिनेशको त्यो शब्दले क्लिक गरेको थियो । एकै प्रश्नको उत्तर हडबडाएर किन यस्तो अयो ।

प्रहरीले त्यसपछि उनको फलो गरेको हो । दिनेश भागरथीको न्यायका लागि गरेको आन्दोलनमा पनि सरिक हुन्थे, प्रहरी देखेपछि पछाडि हट्थे ।

प्रहरीले कुकुर ल्याएको थाहा पाएपछि उनी गोठालो पनि गएका थिए । यी सबै घटनाक्रमले प्रहरी निष्कर्षमा पुगेको हो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्